Pavlík Morozov a dnešná EÚ po druhý krát

Autor: Anna Záborská | 25.1.2008 o 15:10 | Karma článku: 6,67 | Prečítané:  1647x

Pre pripomenutie: rodina sa nechápe ako celok, ktorého súčasťou sú aj deti. Naopak, rozdrobuje ju a tým ju oslabuje lebo tak sa lepšie ovláda. Aby sme sa rozumeli, nejde o kriminálne správanie, zneužívanie detí a podobne. Ide o samotnú podstatu výchovy, ktorá sa má orientovať podľa názoru detí. To je jadro sporu. Nie je však náhodou podstatou výchovy niečo iné? Ako si vykladáte túto vetu vy? Vidíte možnosť viacerých výkladov naraz? Kto bude arbiter? Nuž verejná autorita - a sme doma. Výchova sa mení zo súkromnej záležitosti na verejný statok, ako to poznáme z komunizmu.

Materiál je plný viacerých ďalších prekvapujúcich návrhov, napr. na udeľovanie európskeho občianstva deťom imigrantov narodených v Únii, bez ohľadu na právny status ich rodičov. Znie to ľúbivo, nie je však náhodou európske občianstvo iba doplnkovým občianstvom k štátnemu občianstvu? A rozhodovanie o štátnom občianstve je snáď v kompetencii členských štátov, do toho Brusel nič. Alebo si vieme predstaviť rastúcu skupinu “mladých občanov” EÚ bez občianstva národného?

Mám skrátka pocit, že niekomu tu ide o “o mladú generáciu triedy, ktorá je na vzostupe”, ako o tom písal Trockij. Niekomu tu proste znova ide o “revolučné ciele”. O rozvracanie rodiny a rodinného práva z nadnárodnej úrovne, zakryté peknými rečami a ešte krajšími motívmi. Akože.

Dôkazom toho je aj to, čo v tomto materiáli nie je.

Ani slovo o povinnostiach detí, o ochrane života nenarodených detí, o vysokých počtoch potratov po celej Európe, o rôznych termínoch od kedy je chránený nenarodený detský život, o vymieraní a demografickej katastrofe, o práve na otca a matku, o tragédiách, ktoré pre deti znamenajú rozvody, o diskriminácii, ktorej čelia katolícke organizácie, keď preferujú tradičnú rodinu pred spolužitím osôb rovnakého pohlavia, ktoré rodinu nahradiť nemôže, atď. atď. O tom ani slovo. Nezapadá to totiž do revolučného ideálu.

Podstata je inde: hľadá sa Pavlík Morozov, zn. EU.

Je mi len ľúto, že za to hlasovali aj viacerí slovenskí poslanci. V rámci rovnosti príležitostí budem asi musieť iniciovať Stratégiu v oblasti povinností a práv rodičov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?