Duray za milión a komunisti zo SNS za deravý groš

Autor: Anna Záborská | 20.2.2008 o 7:55 | Karma článku: 7,25 | Prečítané:  1809x

  Miklós Duray z SMK musí zaplatiť SNS milión korún za výroky o fašistickej strane. Tak rozhodol prvostupňový súd. Toto rozhodnutie je nehorázne. Moji kolegovia z KDH sa k téme už vyjadrili, ich slová prikladám nižšie. Pomenovali princíp aj nebezpečnosť hrozby ekonomickej likvidácie, ktorá s týmto prípadom povstala.

   

Mám skúsenosť s takýmto súdnym sporom, súdila som sa o svoje dobré meno a - podobne ako dnes SNS - som takýto spor vyhrala a vysúdila finančnú náhradu.

Vyhrala som súd s francúzskymi novinami Libération. Tieto ľavicové noviny pošpinili moje meno a česť, tvrdili o mne nepravdy a urážky. V spore som zvíťazila. S finančnou náhradou celé jedno euro!

Tak podľa mňa vyzerá spor o dobré meno. Nesúperila by som s názorovým oponentom, nech už by bol z akejkoľvek strany. Ja som súperila s médiom. A to je zásadný rozdiel.

Politici sú navzájom partneri v jednej aréne. Keď nám, politikom z KDH, nadávali do Talibanu, súdili sme sa? Nie. Keď z nás robili tmárov, keď sme „upaľovali čarodejnice" a neviem čo ešte, súdili sme sa? Nie.

Aj nadávky, aj nevkusné a nepravdivé nadávky sú súťažou politického sporu. Nemusí sa nám to páčiť, môžeme sa brániť, kritizovať, ale to je všetko. Ak má ochrana prejavu niečo chrániť, tak je to prejav politický.

Označenie nejakou ideologickou nálepkou patrí k politickému sporu. Iným príkladom sú obvinenia z krádeží, korupcie, zneužívania moci.

Mohla by som hovoriť aj o fašizme. To slovo sa dnes široko zneužíva a myslím, že ak niekoho toto zneužívanie naozaj uráža, tak sú to obete tejto totalitnej ideológie. „Fašistami" je dnes kadekto, a to je zle. Kryje to skutočných fašistov...

Politici SNS však robia niečo zvláštne.

Je to paradox, ale nikto tak verbálne nezašpinil verejný priestor ako oni. Nikto nebol vulgárnejší, hrubší a nenávistnejší. Nikto. SNS je dnes najnekultúrnejšia strana na našej politickej scéne. Je to v príkrom rozpore s historickou SNS, ktorej meno slovenskí nacionalisti zneužili. Práve súčasná SNS pošpinila „dobré meno" starej SNS. Hanebne, dodávam.

Pozrite si zoznam jej súčasných poslancov a skúste medzi nimi nájsť niekoho s formátom Martina Rázusa. Nenájdete ho. Nie je tam.

Ale koho tam naopak nájdete sú bývalí komunisti: bývalý komunistický generál, slúžiaci komunistickému režimu, ktorý mieril zbraňami proti vlastnému obyvateľstvu, poslanec Vestenický či bývalý komunistický prokurátor, dnes poslanec Pučík. Ďalší vlastnou minulosťou skompromitovaný poslanec sa volá Chelemendik. A dalo by sa pokračovať a Slotu si nechať až na koniec.

SNS je postkomunistická strana, ktorej poslancami je rad bývalých prominentných komunistov, ktorí sa prikryli doktrínou nacionalizmu. Červenú zástavu s kosákom a kladivom bez hanby vymenili za národnú. A národne sa iba tvária.

A to je problém.

Pán poslanec Miklós Duray sa teda pomýlil. SNS nie je strana fašistov. Je to strana boľševikov. Ale takýto omyl nie je hoden ani koruny, nieto vyššej sumy..

Odkaz na vyjadrenie kolegov Palka, Minárika, Mikloška, Bauera a Lipšica ku kauze Duray a sloboda slova:

http://www.sme.sk/c/3707927/Podla-politikov-z-KDH-je-ohrozena-slobodna-politicka-diskusia.html

O mojom spore s Liberation písalo aj SME:

http://www.sme.sk/c/2550111/Dennik-Liberation-zaplati-Zaborskej-odskodne.html

http://www.sme.sk/c/2550341/Vitazstvo-v-spore-s-francuzskym-dennikom-je-pre-Zaborsku-satisfakciou.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?