Odsudzujem únos katolíckeho arcibiskupa v Iraku.

Autor: Anna Záborská | 1.3.2008 o 11:27 | Karma článku: 5,57 | Prečítané:  1631x

Včera uniesli v Iraku chaldejsko-katolíckeho arcibiskupa z Mosulu, pričom boli zastrelení jeho štyria spolupracovníci. Nejde tu o náhodný útok fanatika, ale o cielený a plánovaný úder proti predstaviteľovi kresťanskej komunity.

Musím pripomenúť - uvedomujúc si závažnosť situácie, v akej sa nachádzajú kresťanské komunity na Blízkom východe - že už koncom minulého roku som spolu s viacerými kolegami z Európskeho parlamentu iniciovala Uznesenie Európskeho parlamentu o kresťanských komunitách, ktoré bolo prijaté 14. novembra 2007.

Dôrazne sa v ňom odsúdili všetky akty násilia voči kresťanským komunitám kdekoľvek. V uznesení sú vyzvané vlády na spravodlivé odsúdenie páchateľov týchto zločinov. Zároveň bola vyzvaná Európska Komisia a Rada, aby predložili otázku situácie kresťanských komunít v rámci politického dialógu s krajinami, v ktorých sú ohrozované, aby na tento účel využívali všetky nástroje zahraničnej politiky EÚ a aby venovali osobitnú pozornosť situácii náboženských komunít vrátane kresťanských v krajinách, v ktorých sú ohrozované, pri navrhovaní a vykonávaní programov rozvojovej spolupráce a pomoci.

V minulom roku som kontaktovala tureckého veľvyslanca s cieľom informovať sa o viacerých útokoch na kresťanských kňazov a laikov v Turecku. Veľvyslanec ma na osobnom stretnutí informoval, že polícia tieto útoky vyriešila, páchatelia boli zadržaní, niektorí už boli odsúdení na dlhoročné tresty a proti ďalším práve prebiehajú súdne procesy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok z utorka bol iný, hackerom nešlo o peniaze

Terčom bola Ukrajina, ale paradoxne aj ruský štátny ropný gigant.

SVET

Trojka Vatikánu prišla, aby ho očistila. Priniesla sexuálny škandál

Austrálsky kardinál Pell čelí ďalším obvineniam.

ŠPORT

Šatan bude generálnym manažérom reprezentácie

Vyberie aj nového reprezentačného trénera.


Už ste čítali?