Odsudzujem únos katolíckeho arcibiskupa v Iraku.

Autor: Anna Záborská | 1.3.2008 o 11:27 | Karma článku: 5,57 | Prečítané:  1796x

Včera uniesli v Iraku chaldejsko-katolíckeho arcibiskupa z Mosulu, pričom boli zastrelení jeho štyria spolupracovníci. Nejde tu o náhodný útok fanatika, ale o cielený a plánovaný úder proti predstaviteľovi kresťanskej komunity.

Musím pripomenúť - uvedomujúc si závažnosť situácie, v akej sa nachádzajú kresťanské komunity na Blízkom východe - že už koncom minulého roku som spolu s viacerými kolegami z Európskeho parlamentu iniciovala Uznesenie Európskeho parlamentu o kresťanských komunitách, ktoré bolo prijaté 14. novembra 2007.

Dôrazne sa v ňom odsúdili všetky akty násilia voči kresťanským komunitám kdekoľvek. V uznesení sú vyzvané vlády na spravodlivé odsúdenie páchateľov týchto zločinov. Zároveň bola vyzvaná Európska Komisia a Rada, aby predložili otázku situácie kresťanských komunít v rámci politického dialógu s krajinami, v ktorých sú ohrozované, aby na tento účel využívali všetky nástroje zahraničnej politiky EÚ a aby venovali osobitnú pozornosť situácii náboženských komunít vrátane kresťanských v krajinách, v ktorých sú ohrozované, pri navrhovaní a vykonávaní programov rozvojovej spolupráce a pomoci.

V minulom roku som kontaktovala tureckého veľvyslanca s cieľom informovať sa o viacerých útokoch na kresťanských kňazov a laikov v Turecku. Veľvyslanec ma na osobnom stretnutí informoval, že polícia tieto útoky vyriešila, páchatelia boli zadržaní, niektorí už boli odsúdení na dlhoročné tresty a proti ďalším práve prebiehajú súdne procesy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?