Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Červená karta nútenej prostitúcii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

zelam vela uspechu v boji proti nutenej prostitucii, ale aj tak KDH nebudem nikdy volit.
 

Nie si sám, za dobré sa treba spojiť,

ale zas na druhej strane: "Pán Boh s nami a zlé preč!".
 
Hodnoť

 

Prečítal som si, s kým všetkým ste sa v poslednej dobe stretli, a prečo je dôležité bojovať proti nútenej prostitúcii. Len jednu vec som v článku nenašiel... čo konkrétne s tým Vy chcete urobiť, alebo aspoň čo navrhujete urobiť.

.

Možno v budúcom článku... ?
 
Hodnoť

Prostitucia na tomto svete vzdy bola,je a bude.

A tento fakt nezmeni ani Europska unia,ani KDH. Jedinym riesenim,ako zabranit ilegalnej prostitucii a obchodovaniu so zenami,je prostituciu zlegalizovat. Tak ako je to v dnesnom Nemecku. Damy poskytujuce uvedene sluzby su uplne normalnymi zamestnankynami, platia za nich zamestnavatelia odvody, dane a poistne.A navyse su uvedene pracovnicky povinne kontrolovane lekarmi.
Keby sa takto k tomuto povolaniu postavila cela Europa,nelegalne obchodovanie so zenami by islo len velmi tazko.
No k takemuto rozhodnutiu je treba zo strany vlady a obyvatelov omnoho viac tolerancie,ako je v nasej republike.
 

je tu ale ešte jeden problém

nútená prostitúcia a nelegálny obchod zo ženami nie sú totožné pojmy
ak zlegalizujeme napríklad na SR verejné domy, nijako to nepomôže 18 ročnému dievčaťu, ktoré vyšlo z detského domova, prípadne zo sociálne disfunkčnej rodiny a je nútené niekým brať drogy a prostituovať. V tomto prípade nie je nikto kto by jej pomohol.
 
Hodnoť

Vážená pani poslankyňa!

Tak ako pán Búr i ja sa Vás pýtam, aké konkrétne opatrenie a na akej úrovni s cieľom zabrániť ilegálnej prostitúcii navrhujete Vy osobne?! Veľmi jasný návrh podáva E.Dingová. Legalizácia prostitúcie na úrovni členských štátov EÚ. Lenže Vaša materská strana blokovala prijatie Zmluvy o Európskej ústave. Celý Váš článok sú len strohé informácie a suché konštatovania. Považujem ho iba za prázdne gesto. Rovnako prázdne ako Váš experiment s prežitím mesiaca s príjmom vo výške miminálnej mzdy.
 
Hodnoť

Ilegálna kontra nútená

Pani Eva Dingová a Ľuboš si podľa mňa neuvedomili rozdiel medzi ilegálnou prostitúciou a prostitúciou nútenou. Ide a tak isto veľký rozdiel ako medzi ilegálnou (čiže "na čierno") prácou a nútenými prácami. Pri diskusii musíme poznať a zvažovať význam slov. V opačnom prípade si nebudeme rozumieť. Ako to vystihuje to slovenské : Ja o voze a ty o koze.
Ľuboš môže pokladať za prázdne gesto - keď ho to baví - aj všetko na svete. Ja pred "vynesením súdu" radšej kladiem otázky, aby som problém lepšie pochopil.
To, čo sa "pripravuje" pri príležitosti Majstrovstiev sveta vo futbale je obludné. V hlavnom meste Nemecka, v tesnej blízkosti olympijského štadiónu vyrástol "megabordel", ktorý môže naraz obslúžiť 650 "klientov". Niekoľko desiatok tisíc mladých dievčat bude "importovaných", aby ukojili pozápasové chúťky divákov majstrovstiev. Rád by som videl vaše reakcie, keby sa tam ocitla vaša dcéra alebo vnučka!
Pán Viliam Búr sa pani Záborskej, poslankyne EP pýta "čo konkrétne s tým Vy chcete urobiť, alebo aspoň čo navrhujete urobiť". To, že sa s problémom nútenej prostitúcie s plnou vážnosťou zaoberá Európsky parlament je dobré. Riešenia sa však budú hľadať dlho. Ale legalizácia prostitúcie nie je riešením. Pôjde to len ďalej dole kopcom. To, čo dnes žiadajú homosexuáli či lepšie bisexuáli, budú za chvíľu ako svoje práva žiadať pedofili, po nich nekrofili a tak ďalej. Howg!
 

 

Ja si zase myslím, že bude pre prostitútky lepšie, ak budú mať právo na rovnaké vymoženosti ako príslušníci iných povolaní -- riadne uzavreté pracovné zmluvy, možnosť obrátiť sa v prípade krivdy na súd, vytvorenie odborov, založenie živnosti, atď. Žijeme v 21. storočí a zamestnanci majú určité štandardné práva. Len niektoré zamestnania sú postavené mimo zákon, a dotyční žiadne práva nemajú. A namiesto toho, aby sme im ich priznali, radšej nad nimi budeme roniť krokodílie slzy. Otázka na pani Záborskú: "Ste za, aby prostitútky mali rovnaké práva ako všetky pracujúce ženy, alebo ste proti?"

(Pýtam sa preto, lebo kádeháci sú známi tým, že majú problémy priznať druhým ľuďom rovnaké práva ako sebe.)

.

A že je dobrým znamením, že sa Európsky parlament niečím zaoberá... Ako sa hovorí, keď zasadá zákonodarný orgán, životy, majetky a sloboda všetkých občanov sú vážne ohrozené. ;-) Záleží na tom, k akému záveru dôjdu. A to je to, na čo sa pýtam.
 

Možno je to vekom,

že v niektorých veciach som príliš skeptický a nedočkavý. To, že sa problémom nútenej prostitúcie zaoberá EP ma vôbec neukľudňuje. Skôr naopak. Neurobili nič doteraz, a iba veľmi ťažko s vecou pohnú. Pani Záborská okrem okomentovania čohosi vo svojom článku ani slovkom nenaznačila čo i len príchuť svojho názoru. Všetko je schované pod frázami. Ak obyvateľstvo členského štátu EÚ nemá vo svojom právnom systéme páky na to, aby zabránilo výstavbe hypersexmarketu v blízkosti olympijského štadióna, tak slávny EP v tom urobí akurát tak guľové. Preto toto rečnenie považujem iba za neefektívne rapkanie. Je to, verte o ničom. A ja sa nikdy neuspokojím s konštatovaním, že "riešenia sa budú hľadať dlho". Mojžiš v starom zákone vraj povedal: "Kto ukradne človeka, toho zabite!" Aha ho! Mojžiš vedel ako na to. Iba EP sa spolu s pani Záborskou tvária ako Alenka v ríši divov.
 

Ľuboš, Ľuboš!!!

Neviem, či ste to Vy stale za týmto menom, ale Váš sklon k sofistikovanému urážaniu sa mi nepáči.Pani poslankyňa Anna Záborská je jasne proti nútenej prostitúcii. Ako na to, aby sme tento jav eliminovali na najmenšiu možnú mieru je záležitosťou nás všetkých! I vašou!!! Neurazte sa, ale tvrdiť o niekom, že "sa tvári ako Alenka v ríši divov" mi zaváňa - bez ohľadu na Váš vek - mladíckou nerozvážnosťou. Prepáčte mi môj názor, ale to, čo predvádzate nemá znaky kultivovanej diskusie.
 
Hodnoť

bohužiaľ aj dnes večer

môžete nájsť v tzv. masážnych salónoch, dievčatá, ktoré nemajú ani 18 rokov napriek tomu, že tieto miesta sú "monitorované"
 
Hodnoť

Hanbim sa za taku poslankynu EP

a som velmi rad, ze som ju nevolil.
-
To, co nam tu serviruje pani poslankyna EP, je neuveritelny krc potreby
informovat a stavu, v ktorom sa nachadza jej myslenie. Zhluk slov, ktory
pouzila na opisanie stavu, kedy obchodovat so zenami a nutit ich k prostitucii
nemozno - to je skratka hnus.
-
Poslankyna EP ukazuje, ako premysla. Jej staci napisat, ze EP udeluje
cervenu nutenej prostitucii ako nieco, nad cim by sme zrejme mali padnut
v uzase. Ja aj padam - ale iba nad urovnou myslenia pani Zaborskej.
-
Po takomto texte si mozme vsetci polozit otazku: je takychto poslancov
v EP ako pani Zaborska viac? Lebo ak ano - myslim, ze nas z EP necaka
nic dobre.
 


Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 7 844
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 435
 3. Miroslav Lukáč: Po policajnej akcii BÚRKA a VÍCHRICA príde asi HIROŠIMA a NAGASAKI. 2 196
 4. Marián Huštaty: Kedy som sa stal alkoholikom? 1 986
 5. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 948
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 1 417
 7. Patrik Farula: Kašlime na testovanie. Ale čo potom? 1 355
 8. Gabriela Uhlarova: Anarchistický sociopat 1 331
 9. Milin Kanuscak: Ľubomír Vážny v relácii na Telo znova pourážal Figeľa 1 304
 10. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 999

Rebríčky článkov


 1. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 2. Radoslav Tore: "priemer" náš každodenný.
 3. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?
 4. Eduard Bartko: Sledovať spotrebu, rezervovať kapacitu alebo zapnúť a vypnúť? Aj takto sa dá šetriť v IT
 5. Ladislav Větvička: Igor Mažňak probudil Gustava. Probudi aji Jozefa?
 6. Martin Krištoff: Banky v eurozóne sprísňujú prístup k úverom kvôli obavám z pandémie
 7. Jozo Peric: V Chorvátsku dovolenkovalo o tri štvrtiny Slovákov menej ako vlani
 8. Matúš Ďuriga: Youtube podcasty
 9. Peter Slivovic: Hlasový asistent
 10. Víťazoslav Würschner: Druhé Švajčiarsko na Slovensku nebude


Už ste čítali?